„Jsme přispěvatelem komoditních zpráv pro AKČR“

Zařadí se zlato mezi nejvýkonnější aktiva roku 2019? 3.9.19

Vzácné kovy obvykle nenesou masivní zisky. Pokud však dojde ke skutečnému hospodářskému kolapsu, může devalvace akciových trhů a devizových měn způsobit výrazné zvýšení hodnoty zlata.

Zlato a jiné drahé kovy se často používají pro útěk do bezpečí během ekonomických zmatků, protože jak jeho dlouhověkost, tak i nedostatek dělají ze zlata „bezpečný ráj“ pro investory.

Peníze, které aktuálně odtékají ze slábnoucího akciového trhu, se často přelévají do zlata a dalších „bezpečných“ aktiv, bezpečných rájů.

Zlato bylo používáno v celé historii jako úložiště hodnoty a měna. Neexistuje žádné jiné aktivum, které by si stejně dlouho jako zlato, uchovalo svoji hodnotu. Díky tomu je zlato jedinečným aktivem, jehož hodnota a potenciál budou v blízké budoucnosti do značné míry záviset na celkovém ekonomickém prostředí.

V roce 2019 představuje zlato pro investory se svými mimořádně dobrými výsledky stále zajímavou investici s vysokým potenciálem, protože globální napětí a obavy z budoucího vývoje rostou. Většina obchodníků věří, že zlato právě startuje svůj příští býčí trh, což by znamenalo, že pokud by bylo pravda, zlato by se zařadilo mezi nejlepší aktiva roku 2019.

PRIME Brokers, zdroj: Kapitalove-analyzy.cz